افزایش قیمت نفت در روز چهارشنبه برای سومین جلسه افزایش یافت و قرار بر این شد برای گسترش بازارهای اقتصادی، واشنگتن بزودی بسته کمک های گسترده ای را برای مهار تأثیر اقتصادی همه گیر کرونا ویروس تصویب کند.
قیمت نفت خام ایالات متحده (CLc1) در اوایل این جلسه به میزان 25.10 دلار در هر بشکه لمس کرد و 24.61 دلار در هر بشکه بود که تا 603 سنت یا 2.5 درصد افزایش داشته است.
هر بشکه نفت Brent (LCOc1) با 49 سنت یا 1.8٪ با 27.64 دلار در هر بشکه معامله شد.
کنگره ایالات متحده ممکن است روز چهارشنبه درمورد بسته محرک 2 تریلیون دلاری که باعث تقویت بازارهای سهام در روز سه شنبه شد ، رای دهد.
هنوز تقاضا برای فرآورده های نفتی ، به ویژه سوخت جت ، در حال کاهش است در حالی که بسیاری از دولت ها اعلام کردند که در تمامی کشورها برای جلوگیری از شیوع ویروس ، سوییچ های مهمی در کل جهان مهار می شود و باعث افزایش قیمت نفت می شود.
این مساله نیز میتواند تاثیر مستقیم نیز بر بازار بورس کشور مخصوصا بر روی پالایشی ها و نفتی ها قرار دهد و باعث رشد قیمتی آنها نیز گردد.
در صورت اعلام قرنطینه در کشورها ، رفع تقاضا دشوار خواهد بود.و خود به خود نیز شاهد افزایش قیمت خواهیم بود .
تهدیدهای افزایش منابع توسط اوپک و روسیه خطرات نزولی دیگری برای بازار است مخصوصا پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت و روسیه نتوانند توافق خود را برای کاهش تولید و پشتیبانی از قیمتها فراتر از ماه مارس تمدید کنند.
روز سه شنبه مشخص شد که ذخایر نفت خام ایالات متحده احتمالاً برای نهمین هفته متوالی اتفاق افتاده است ، در حالی که پیش بینی می شد موجودی محصولات پالایش شده هفته گذشته با کاهش بنزین برای هشتمین هفته مستقیم کاهش یابد.
انستیتوی نفت آمریکا (API) قرار است داده های خود را برای آخرین هفته در ساعت 4:30 بعد از ظهر منتشر کند. EDT (2030 GMT) روز سه شنبه و گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی (EIA) ساعت 10:30 دقیقه چهارشنبه برگزار می شود.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments