نفت مجددا به بالای ۵۰ دلار بر خواهد گشت.
سیستم و ساختار نفتی و جنگ اقتصادی رقابتی مابین عربستان و روسیه به گونه ای شده که امروزه شاهد ریزش زیاد قیمت نفت در جهان بودیم.
سبک عملکردی و سیکل گردشی نفت بر اساس اینوستینگ های موجود به گونه ای هست که در ریزش های شارپی قیمتی مجدد گپ های خود یا به اصلاح سیگنالهای i را شناسایی و پر خواهد کرد.بنابراین به زودی شاخص افزایش قیمت نفت در محدوده ۵۰ دلار و در بازه میان مدت بالای ۹۰ دلار خواهیم بود.
این روند قطعا بر روی پالایشی ها و پتروشیمی ها و سهم های پایه بر نفت و دلار تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.
از طرفی در بازار بین الملل خاصیت چند ارزی بین چندین کشور در حال رواج است ، این بدین منظور است که این کشورها قصد خروج دلار را از کشور خود دارند بنابراین یک عملکرد مثبت و یک منفعت عالی برای ایران در جهت ارتقا فروش نفتی در دوران تحریم خواهد بود.
در زمینه اقتصاد فعلی و پیرامون مباحث مربوط به کرونا باید دوستان این مساله رو مد نظر داشته باشند اقتصاد بورس ایران با بازار های بین المللی بسیار متفاوت است.
امروزه شاهد ریزش شدید در بازار بورس جهانی بودیم . این مساله فقط یک دلیل دارد و آن نیز وابستگی کامل بازارها به همدیگر .
در صورتی که در ایران این وابستگی با شرایط تحریم به حداقل رسیده و ترجیحا بخش گسترده ای از این موضوع بر اساس عرضه و تقاضا صورت گرفته است.
بنابراین با وجود فعلی کرونا فعلا در کشور اولویت اصلی نبوده پس فعلا نمیتوان بیان کرد که چه میزان تاثیر در بورس دارد و بازار با شرایط طبیعی تا حداقل شهریور روال خوبی را در پیش رو خواهد داشت.فقط در زمانی که بازار دو طرفه بر کل سهم ها نهادینه شود به علت جو روانی و نیز نبود علم کافی حقیقی ، ممکن است بازار کمی با سر در گمی همراه شود که در نهایت به حالت عادی بر خواهد گشت.
لذا مبحث کرونا و تاثیر آن بر بازار بورس مساله چندان با اهمیتی در حال حاضر به حساب نمی آید مگر اینکه به خط قرمز و مباحث امنیتی تبدیل گردد که این مساله با شرایط جنگی نیز تفاوتی ندارد و یکی از گزینه های ممکن میتواند بلوک کردن بازار سرمایه برای امنیت در نقدینگی باشد. هر چند گذر این معضل و بیماری را نیز در یک‌بازه یکی دو ماه آینده تخمین زده اند و درنهایت برای موفقیت در بورس:
۱. رعایت عملکرد فقط بر اساس ریسک ۵۰ صورت گیرد جهت سیو سود یا حد نگهداری در نرم افزار تحلیلگر الوبورس
۲. داشتن نقدینگی ۲۰ الی ۳۰ درصد سرمایه برای میانگین احتمالی و بعضا برای آماتور ها تا ۵۰ درصد.
۳.استفاده نکردن از مایحتاج،وام و اعتباراتی که اقساط ان وابسته به سود از بورس میباشد.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments